Google Tarot Falı Bak,Tarot Bak,Tarot Falı,Tarot Falıma Bak,Fal Bak,Falcı

El Falı

El Falı Hakkında Genel Bilgiler

      Hayatta en önemli şeylerden biri insanın kendini tanımasıdır. Antik Yunan vecizesi  Gnothi seauton (kendini bil) Apollo Tapınagının girişinde altın harflerle yazılıdır. Diyebilirsiniz El Falı ile bu girişin alakası nedir? Çünkü El falı kendinizi tanımanızı sağlayacak bir yol göstericidir. Elbetteki el falı sadece sizin değil çevrenizdekilerin de gelecekleri ve karakterleri fikir sahibi olmanızı sağlar.

     Peki el falında önemli olan nedir? Ya da elde neye bakılıp yorum yapılır derseniz, elinizdeki çizgiler ve bu çizgilerin birbirlerine göre konumlarına bakılarak yorum yapılır.

     Peki bu el falını kim icat etti? El falının çıkış noktası hepimizin sandığı gibi çingeneler değil Hindu’lardır. Hindular insanı evrenin en mükemmel varlığı olarak kabul ederek insanı incelediklerinde tanrıyıda öğrenebileceklerine inanmışlar,bunun sonuçlarından biri olarakta eldeki çizgilere dikaat ederek “Samudrika” dedikelri El  Falı‘nı ortaya çıkarmışlardır.

     El falı hindulardan sonra yakın çevrelerinde Çin,Tibet sonra İran ve en son Yunana kadar yayılmıştır. Yunanda bir çok felsefeci el falı bakmaktaydı. Aristo, Tıpla uğraşan Paracelsus, Cardamis  ve  Büyük İskendere El Falı ile ilgili yazdığı bir kitabı gönderen Hispanus örnek verilebilir. Hispanus’un bu el falı  kitabına  “Altın Harflerle Yazılı Kitap” adı verilmiştir.

     Eski Roma da Sezar’ın el falını çok iyi bildigi rivayet edilir ve Sezarın karşısındaki kişiyi El Falı sayesinde tanıdığı söylenir. Romanın yıkılması ile birlikte filozoflardan imparat

orlara pek çok seçkin kişinin bildiği bu ilim yokolmaya yüz tutmuş,sadece kapı kapı gezen ve el falı bakan çingenelerle anılır olmuştur.

El falı ile ilgili ilk yayınlanan kitaplar, 1475 te ki “El Çizgilerini Okuma Sanatı”  ve 1490 yılında “Cyromantia Aristotlis cum Figurs” dür.  Eğer bir gün yolunuz  İngiltere’ye düşerse bu kitabı  “British Museum”da görebilirsiniz. Bu kitaplardan sonra el falı avrupa ve ingilterede hızla yayılmış. Tüm eşlerini öldürtmekle ünlenen İngiltere kralı 8. Henry,eşleri geleceklerini tahmin ederler gerekçesi ile el falını yasaklatmıştır.

Profesör Mesmer 1853 yılında, vucudumuzda beyin ile en çok sinir bağının el arasında olduğunu ispatladı. Bu durumda insan zihninden geçen her düşüncenin elde bir yansıması olabileceğini düşünmek pek de yanlış olmayacaktır. Bu çizgiler insanın sağlığının karakterinin durumunu bize ifade ediyor olup,her insanda bu çizgilerin birbirinden farklı olmasına şaşmamak gerekir.

Akılla bukadar ilgili olan elimizin bize neler söyleyebileceğini hayal edin. Sizin yeteneklerinizi belirleyen aklınızdır, aklınızın yansıması eliniz ise elinizdeki bu çizgiler size gelecekte neler yapacağınızı en başta da söylediğimiz gibi kendinizi tanımanızı sağlayacaktır.

El Falı Çizgileri

El Falı Çizgileri

Hakkında 

FAL belki gerçek belki değil benim amacım sizlere, bu fal oyunu hakkında bilgi vermek ve bazı tarot fallarının nasıl bakıldığı hakkında fikir sahibi olmanızı sağlamaktır.

    Find more about me on:
  • facebook
  • googleplus
  • twitter