Google Tarot Falı Bak,Tarot Bak,Tarot Falı,Tarot Falıma Bak,Fal Bak,Falcı

İskambil Falı

 

İskambil falı tarihi çok eski zamanlara dayanan, halk arasında sıkça yapılan ve yapılışı en basit olan fal yöntemlerinden bir tanesidir. İskambil falının kendi içerisinde birçok çeşidi olup, en çok bilinenleri ise dilek tutma veya yorumlama sistemine dayalı olan fal yöntemleridir. Bu fal yöntemleri 52 kartlık iskambil kağıtları ile yapılmakta olup, falın yapımı dileğinin olmasını isteyen kişidir. Yani bu fal tek kişi tarafından yapılmakta olup, falı yapacak kişi tarafından uygulanmaktadır. Falı yapacak kişinin kartlar hakkındaki yorumlamaları daha önceden bilmesi ve ileri görüşlü bir kişi olması gerekmektedir. Bu yüzden de her yapılan iskambil falının doğru olması pek mümkün değildir. İskambil falı bir oyun değil, bir sonuç göstergesine dayalı olarak yapılmaktadır. Bu yüzden de şansa dayalı olarak yapılan ve iskambil falı olarak adlandırılan birçok iskambil oyunu, bu fallar arasında yer almamaktadır. Peki iskambil falı nasıl yapılır? Diye soracak olursanız;

iskambil-fali-bak

İskambil falını yapmak için öncelikle 52 kartlık iskambil destesinin iyice karıştırılmalısı ve kişinin bu kartların bulunduğu yerleri bilmemesi gerekmektedir. Daha sonra ise hepsini birden görebileceğiniz şekilde iskambil destesi düz bir alana dizilmeli ve bir yüzeye kapalı halde olacak şekilde teker teker dizilmelidir. Bir süre kişi fala yoğunlaşmak için beklemeli ve fala başlamak için 1 adet veya 4 adet kadar kart seçmelidir. Bu kişinin baktığı fal yöntemine göre değişiklik göstermektedir. Ancak günümüzde basit ve tek yorumlu olması sebebiyle tek kart seçilmektedir.  Her kartın kendine has bir yorumu olduğun için seçilen kartın yorumuna bakılmalıdır. Çoklu seçimlerde ise her kartın yorumu dikkate alınıp, genel bir yorum oluşturulması şarttır. İskambil falı bu şekilde bakıldığı gibi daha bilinmeyen veya popülerleşmeyen birçok yöntemi de bulunmaktadır.

 

Hakkında 

FAL belki gerçek belki değil benim amacım sizlere, bu fal oyunu hakkında bilgi vermek ve bazı tarot fallarının nasıl bakıldığı hakkında fikir sahibi olmanızı sağlamaktır.

    Find more about me on:
  • facebook
  • googleplus
  • twitter