Google Tarot Falı Bak,Tarot Bak,Tarot Falı,Tarot Falıma Bak,Fal Bak,Falcı

Kahve Falı Nasıl Oluşmuştur ve Kahve Falı Nasıl Bakılır?

Kahve falı, kahve fincanı içerisindeki oluşan şekillere bakılarak bunlardan anlamlar çıkarmak, hayli eski bir fal usulüdür. Kahve falının çıkışı ise; binlerce ve binlerce sene evvel insanlar çanların içerisindeki pas lekelerine bakarak geleceğe ait tahminlerde buluyorlarmış. Keza Çinliler de çay yapraklarının çay fincanlarını dibinde meydana getirdikleri şekillere manalar vermekte ustaymışlar. Çay yaprağı falından da kahve falı doğmuştur.

 

Kahve Falı

Kahve Falı

Kahve falının bakılabilmesi için kahvenin fincanın hep aynı kısmından içilmesi gerekmektedir. Ayrıca kahve fincanında içilen kahvenin telvesi ne sulu, ne de kuru bırakılmalıdır. Niyet tutulduktan sonra fincan tabağa ters olarak bir kere çevrilmelidir. Daha sonra fincan soğuyuncaya dek beklenmelidir. Fal bakımı esnasında ilk olarak fincana sonra da tabağa bakılır.

 

Kahve Falı bak

Kahve Falı bakmak

Fincan ve tabak soğuyunca yavaş bir biçimde kaldırılır, önce fincana sonra tabağa bakılmalıdır; ancak unutulmamalıdır ki aynı fincan birden fazla bakılmamalıdır. Fincan ya da tabak falında ilk olarak renge bakılır. Şayet renk koyu ise dilenen şey olmayacak demektir; fakat bunu fincanın içerisinde yer alan şekiller değiştirebilir. Eğer renk açık ise dilenen şeye kolay bir şekilde ulaşılabilmektedir, ne açık ne koyu ise kişinin muradı eninde sonunda olacak demektir.

 

Fincanın Kahve Falı İçin Görünümü

Fincanın Kahve Falı İçin Görünümü

Kahve falı iki etapta bakılmaktadır. İlk olarak fincana bakılır. Fincan sapından başlayarak hayali bir kutup, ekvator çizgisi ile ikiye yarılıp dört parça şeklinde elde edilir. Saatin akrep, yelkovanın dönme yönüne göre fala bakmaya başlanmalıdır. Hayali kutup çizgisinin sağ tarafında kalan şekiller pozitif semboller olarak yorumlanır, hayali kutup çizgisinin sol tarafında kalan şekiller negatif semboller olarak yorumlanır. Hayali ekvator çizgisinin üst kısmında kalan şekiller için olaylar kısa bir zaman sonra gerçekleşecek yorumu yapılmalıdır. Hayali ekvator çizgisinin alt kısmında kalan şekiller için olaylar daha uzun bir zaman sonra gerçekleşecek yorumu yapılmalıdır.

 

Kahve falının ikinci etabı olan tabağa bakılmasında ise kahve tabağının içindeki telveyi süzülür, tabak dik şekilde tutulur, göz ile dört parçaya bölünmelidir. Bu işlemin ardından da fincanda görülen şekiller veya benzerlerini bu bölümler içinde aramaya sıra gelmiştir. Tabak falında da fincan falındaki gibi ilk olarak renge bakılarak başlanmalıdır. Tabağa konan telvenin şekline bakılmalıdır, yalnız tabak falındaki yollar her zaman için aşağıdadır. Bu sebeple, çekim kurallarına göre uzanan bu yolların aynı fincan falındaki bilgileri onaylamak içindir. Şayet fincan falındaki yorumları onaylamıyor ise niyet neticesindeki yorum çok uzun sürecek veya hiç olamayacak anlamına gelmektedir.

 

Kahve falına bakan kişinin falına baktığı kişi hakkında bilinçaltındaki mesajları hatırlaması gerekmektedir. Falına bakılan kişinin, fincandaki şekiller ile arasındaki alakayı derhal kurarak titreşimsel enerji oluşturulması gerekmektedir, en kısa zaman içerisinde de benzetme, sonra da yorum yapılması gerekmektedir. Fincandaki şekillerin yorumunu gerek fala bakan kişiyi, gerek de falına bakılan kişiyi yüksek boyutlarda sevindirmesine ya da üzmesine müsaade edilmemesi gerekmektedir.

 

Hakkında 

FAL belki gerçek belki değil benim amacım sizlere, bu fal oyunu hakkında bilgi vermek ve bazı tarot fallarının nasıl bakıldığı hakkında fikir sahibi olmanızı sağlamaktır.

    Find more about me on:
  • facebook
  • googleplus
  • twitter